ÜrünlerCOSMAN RADYOFREKANS ÜRÜN GRUBU

Cosman Markasıyla 1952’den beri Radyo Frekans girişimleri alanında kullanılan jeneratör, kanül ve elektrot ürünleri, etkinliği ve güvenilirliği klinik araştırmalar ve uluslararası yayınlar eşliğinde kanıtlanmış bir platformu kullanıcılarına sunmaktaydı.

2018 yılından itibaren Boston Scientific’in Cosman Radyo Frekans ürünlerini bünyesine katmasıyla birlikte, küresel anlamda hızlıca yayılmaya başlanmıştır. Türkiye’de ise Boston Scientific GEM Bölge & NeuroBio Mühendislik iş birliğiyle 2020 yılında Cosman Radyo Frekans ürün grubu Boston Scientific markasıyla lansmanları yapılmaya başlanmış, günümüzde ülkemizin birçok bilinen referans merkezlerinde hizmet verilmektedir.
COSMAN G4 GENERATOR
ÖZELLİKLER:
12 inch dokumatik ekran
Çoklu kanal ve bir kerede 4 farklı bölgeyi tedavi etme etme seçeneği
Kullanıcı seçeneğine sunulmuş farklı 2 ara yüz
Sensör ve Motor Test Stimülasyon seçenekleri
Uygulama, hekim notları ve hasta kayıt alma seçeneği
Elektrod yerleşimi, tedavi parametrelerine ilişkin protokollerin kaydedilebilmesi
Kaydedilen verilen USB ile dış ortama aktarabilmesi veya çıktı alınabilmesi
Kalibrasyon ve kendiliğinden güvenlik kontrol yapılabilmesi

ELEKTROT VE KANÜL SEÇENEKLERİ
Boston Scientific Radyo Frekans Ablasyon ürün portföyündeki elektrot ve kanül seçenekleri sayesinde, girişim yapılması planlanan tedavi yöntemine göre ürün grubu sunulabilmektedir. Özellikle Kanül -Elektrot birleşik Hibrit ürün seçeneği başta olmak üzere, intra-diskal girişimlere yönelik Flextrode isimle esnek kanül ve elektrot kitlerinin sunulabilmesi, kordotomi ve talamatomi, ultrason altında görülebilen kanül girişimlerinden Reig Cosman Elektrot ile farklı girişimler yapılabilmesine kadar bir çok seçenek sunulabilmektedir.
Shop
NeuroNav Si™

Mikro Elektrot Kayıt Cihazı

Derin Beyin Stimülasyonu mikro kayıt hedeflemede en son teknolojiyle çözüm ortağı olan portatif NeuroNav Si™ sistem. Özellikle Leksell ve CRW gibi yaygın kullanılan çerçeve sistemleriyle uyumlu olması Fonksiyonel Beyin Cerrahisi ünitesi kurulacak kliniklere büyük kolaylık sağlamaktadır. Uzun süreli olarak bilinen DBS ameliyatlarında, kurulum kolaylığı ve pratikliği sayesinde uygulayıcıya zamanı en etkili şekilde kullandırmaktadır. NeuroNav Si™ Derin Beyin Stimülasyonu ve ablasyon uygulaması gibi önemli nörolojik ve psikiyatrik rahatsızların fonksiyonel cerrahi tedavisinde kullanılan Mikro Elektot Kayıt ( MER) sistemidir.

Beyin içerisindeki nöral aktivite ölçümünün en hassas, doğru ve güvenilir şekilde sağlayan mikro hedefleme elektrotlarını içeren sistem, kullanıcı cerraha en iyi şekilde rehberlik etmektedir.

Sistem 5 kanallı kayıt yapabilmektedir. Otomatik sürücüsü sayesinde hassasiyeti maksimum seviyeye çıkarmaktadır.Shop
CRW Precision™ Arc

CRW Stereotaktik Çerçeve ve Integra Yazılım

Stereotaktik doğruluğun dünü, bugünü ve yarını….
70 yıldan fazladır Radionics® ürünleri tıbbi cihaz sektöründe varlığını göstermektedir. Radionics® CRW™ stereotaktik sistemi doğruluk, güvenilirlik ve kolaylığı beraberinde getirir.

Radionics® CRW™ stereotaktik sistemi kendine özgün planlayıcı ve phantom (fantom) hayali hedefleme cetveli sayesinde uygulayıcı cerraha sıfıra yakın hata paylı bir destek sağlamaktadır.

Radionics® CRW™ stereotaktik sistemiyle uygulamaya başlangıç ve bitiş süresi arasında çok fazla bir fark olmaması, ameliyathanedeki geçen zamanı minimuma indirmesi en büyük avantajlarından.

Türkiye’nin her yerine ulaşabilecek servis ağı ve klinik mühendislik desteği bulunmaktadır.

Biyopsi ve Derin Beyin Stimülasyonu uygulamasına başlamak isteyen kliniklere demo vaka destekleri de bulunmaktadır.