Hakkımızda

NeuroBio Mühendislik, Nöromodülasyon alanında gelen 12 yıllık tecrübeyle gelen çekirdek ekibiyle Boston Scientific'in Derin Beyin Stimülatörleri (DBS) ürün grubunun Türkiye'de ilk pazara girişimi ve yaygınlaştırılması için 2015 yılında kurulmuştur.

NeuroBio Mühendislik ekibinde, Doktoralı Sağlık Yönetimi Uzmanı, Nörobilimciler, Biyomedikal Mühendisleri, Biyologlar, Biyomedikal Teknikerleri, İşletme, Yönetim ve Organizasyon, Dijitalleşme ve Veri Uzmanları yer almaktadır.

2015 Kasım ayından beri NeuroBio Mühendislik Boston Scientific Turkiye'nin DBS grubunda yetkili distribütörlüğünü yürütmekte olup, 2018 Ocak ayından itibaren Boston Scientific'in Derin Beyin Stimülatörleri ve Spinal Kord Stimülatörleri(SCS) ürünleri için Türkiye ve Kuzey Kıbrıs da dahil olmak üzere Boston Scientific'in tek yetkili satış acentesidir. 2020 yılından itibaren Boston Scientific’in satın almış olduğu COSMAN RadyoFrekans ürün grubunun da Türkiye ve Kuzey Kıbrıs bölge dahilinde yetkili acentesi olmuştur.

Aralık 2022’den itibaren de NeuroBio Mühendislik yeni açılan bölgesi Azerbaycan’da Boston Scientific DBS, SCS ve RF ürünlerinin distribütörlüğü için aynı şirket profiliyle NeuroBio Engineer MMC’yi Bakü’de kurmuştur.

NeuroBio Mühendislik 2015-2022 yılları arasında Alpha Omega Mikro Elektrot Kayıt Cihazı ve INTEGRA CRW (Stereotaktik Çerçeve Ürün Grubu)'larının tüm Türkiye yetkili distribütörlüğünü ve iş geliştirme görevlerini başarıyla tamamlamıştır.

Kasım 2022’den itibaren NeuroBio Mühendislik, Amerikan üretici FHC firmasının Mikro Elektrot Kayıt Cihazları’nın Tüm Türkiye ve Azerbaycan Distribütörlüğünü almıştır. Gelişmekte olan pazarlar için de FHC ile sürekli iş birliği halindedir.

Mart 2023’te ELEKTA ile imzaladığı distribütörlük sözleşmesiyle, dünya markası Leksell’in Stereotaktik Çerçeve ve Sistemlerinin tüm Türkiye’de gelişmesinde önemli rol oynamak için ilk adımını atmıştır.

NeuroBio Mühendislik yaygın olarak Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastaneleri, Özel Hastane Grupları, Vakıf Üniversite Hastaneleri ve Kamu Üniversitelerinde 300’den fazla kurumla çalışmalarına devam etmektedir.